Menu
Uzun Dönem Araç Kiralama

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir ?

Günümüzde uzun dönem araç kiralamanın avantajlarının farkında olan bütün şirketler aracı satın almak yerine aracı kiralamayı tercih ediyorlar. Uzun dönem araç kiralama, küçük veya büyük çaplı fark etmeksizin şirketlerin satın almadan 1 yıldan 4 yıla kadar araç kiraladığı sisteme denir. Kiracı uzun dönem araç kiralama için imzalanan kontrat sürecince aracı belirli kurallar dahilinde kullanır ve kontrat bitiminde ise kiralanan şirkete teslim eder. Aracı kiraladıkları süre boyunca da birçok avantajından yararlanabilirler.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Sağladığı Avantajlar

Araç satın alma prosedürü kişiler için olduğu kadar şirketler için de yorucu ve oyalayıcıdır. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek isteyen şirketler araç kiralayarak tüm prosedürlerden tasarruf etmiş oluyorlar.

Özellikle büyük şirketler amaçlarına ve ihtiyaçlarına göre değişik model ve tarzda farklı araçlara aynı zamanda veya farklı periyodlarda ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple farklı model ve tarzda araçları satın almak yerine uzun dönem araç kiralayarak ihtiyaç duydukları araca daha ekonomik ve hızlı şekilde ulaşabiliyorlar.

Araçların vergilerini ve bakım periyodlarını takip etmek, araç kiralayan firmaya hem zaman bakımından hem de mali açıdan yük olmaktadır. Şirket çalışanları iş yoğunluğunun arasında vergilerin veya bakımların tarihini unutabilir veya karıştırabilirler. Araç kiralayan firmalar ise bunları düşünmek zorunda kalmazlar ve onların adına araçlarla ilgili her detayı takip eden bir firmanın olduğu bilirler.

İkinci el aracı satmak her zaman daha zor ve zahmetlidir.  Ayrıca araçtaki değer kaybı nedeniyle istenilen fiyata satamamak gibi kaygılar oluşmaktadır. Araç kiralayan şirketler ise değer kaybından dolayı oluşacak zararları düşünmek zorunda kalmazlar.

Kaza durumunda veya aracın herhangi bir nedenden dolayı uzun süre kullanılamaması durumunda şirketler araçsız kalabilir ve bu durumda ulaşım ihtiyaçlarında aksaklıklar meydana gelebilir. Uzun dönem araç kiralamalarında ise araç kiralayan firma hizmet alan şirketin mağdur olmamasını esas aldığından dolayı ikame araç temininde bulunacaktır. Bu sayede araç kiralayan şirket mağdur olmadan, kesintisiz bir şekilde hizmet almaya devam edecektir.

Bir şirket için teknolojiyi takip etmek ve yeniliklere açık olmak her alanda önemlidir, çünkü kendini yenileyen ve yeniliklere açık olan bir şirket daha fazla prestij sahibi olur. Şirketlerin her yıl araç satıp yenisini alması mümkün değildir; ancak uzun dönem araç kiralama sistemi sayesinde belirli periyodlarda araçlarını değiştirerek her daim en son model araç sahibi olabilirler.

Araç satın alan kişi veya kurum sorusu veya sorunu olduğunda güvenebileceği bir yetkiliye veya servise ihtiyaç duyar. Uzun dönem araç kiralama hizmetinden faydalanan kurumlar herhangi bir soru veya sorun karşısında tek bir telefonla profesyonel kişilerden tavsiye alabilirler. Bu nedenle iyi bir servis aramak zorunda kalmazlar.

Son olarak araç kiralama masrafları gider gider olarak gösterilebilir. Kiralama faturaları da muhasebeleştirildikleri anda şirketin vergisinden ve KDV’sinden düşürülebilir. Bu da şirkete vergi indirimi sağlar.

Sizde uzun dönem araç kiralamanın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, deneyimli ve profesyonel kadromuzla sizlere yardımcı olmaya hazırız!

Hızlı iletişim
  1. +90 535 736 63 16
  2. +90 543 736 63 16
  3. [email protected]

Whatsapp Destek

Kuşadası Araç Kiralama

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?