Menu
KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

Sözleşme içeriği:  Araç kiralayacak  müşterilerimizin  dikkatine , Aracı kullanacak  kişinin  en az 3 yıllık ehliyeti  25  yaş  ve üstü ; en az 1 adet kredi kartı olmak zorunluğu vardır.

 

Hangi şartlarda araç kiralayabilirim?

Aşağıdaki konuları lütfen dikkatlice okuyunuz. 

1) Lütfen kontratı okuyup eksiksiz doldurun.

2) Oto kiralamalarında ekonomik grup araçlar için 3 yıllık, orta grup araçlar için 3 yıllık, lüks grup araçlar için en az 30 yaşında olmak ve 5 yıllık ehliyet sahibi olmak gereklidir.

3) Kiralama sırasında ehliyet, pasaport veya kimlik kartı ve kredi kartı gereklidir. Araç kiralamalarında kredi kartlarından provizyon alınacaktır. Provizyon tutarı ekonomik sınıf araçlar için 3500 TL, orta grup araçlar için 5000 TL, lüks grup araçlar için 15000 TL dir. Provizyon araç dönüşünden 15 gün sonra otomatik olarak iptal edilecektir.

4) Otomobil kiralamada ekstra ücret karşılığında, bebek koltuğu, navigasyon, tam kaza sigortası, bireysel kaza sigortası, hırsızlık sigortası, cam, lastik ve far sigortaları, otoyol geçiş kartı ve ek kilometre paketi alabilirsiniz.

* Tam kaza sigortası, kaza veya herhangi bir hasar durumunda, hasarın bir kısmından sorumlu olmamak için satın alınan bir sigortadır. Bu sigortayı almanız durumunda küçük çizik, vuruk veya hasar sorumluluklarından kurtulursunuz. Tam kaza sigortasının alınmaması durumunda kiracının, ekonomik grup araçlarda 10000 TL, orta grup araçlarda 1

20000 TL, üst grup araçlarda 50000 TL sorumluluğu vardır.

* Cam, lastik, far sigortası alınması durumunda cam kırılması, lastik patlaması veya yarılması ve far kırılmalarından sorumlu olmazsınız.

* Otoban geçişleriniz için araçlarımızda HGS kartları vardır. Aracın dönüşünde, otoban geçiş ücretleriniz geçiş fiyatlandırmanıza ek olarak 50 TL servis ücreti ile birlikte tahsil edilecektir.

* Hırsızlık sigortası aracın çalınması durumunda geçerlidir. Araç anahtarının mutlaka araç kiralayanda olması gerekmektedir. Araç anahtarının 3. şahıslarda olması durumunda sigorta geçersiz kalacaktır.

5) Aşağıdaki şartların yerine getirilmesi koşuluyla, hasar sigortası yani kasko sigortası araç kiralama ücretine dahildir.

* Araçlar karayolları ve trafik kurallarına uygun kullanılmalıdır. Hız sınırlarına uyulmalı, trafik işaretlerine ve benzeri kurallara saygılı olunmalıdır. Aksi durumlarda sigortalar geçersiz olacaktır.

* Alkol ve uyuşturucu kullanılmamalıdır. Aksi durum sigortayı geçersiz kılacaktır.

* Herhangi bir kaza veya hasar durumunda, araç yerinden oynatılmadan polis veya jandarma olay yerine çağırılmalı, kaza raporu ve alkol raporu eksiksiz alınmalıdır. Alkol oranının sıfır(0)promil olması şarttır. Polis Tel. 155- Jandarma 156

6) Kiracının sorumlulukları

* Trafik cezaları kiracıya aittir. Ceza bedelinin kiralayan tarafından ödenmesi durumunda % 20 hizmet bedeli alınır. Kiracının cezayı ödemesi durumunda araç dönüşünde mutlaka ceza ödeme makbuzunun ibraz edilmesi zorunludur.

* Araçlarda evcil hayvan taşınması veya aracın herhangi bir nedenle aşırı kirli dönmesi durumunda 450 TL temizlik ve servis ücreti tahsil edilecektir.

* Aracın göstergelerine bakılmadan aşırı hararete yol açılarak kullanılmasından veya kötü kullanımdan doğan hasarlar kiracıdan tahsil edilecektir.

* Kontratta yazılı olmayan kişilerin araçları kullanmaları yasaktır.

* Aracın ruhsatının veya anahtarının kaybolmasından doğan zararlar kiracıdan tahsil edilecektir.

* Araç kiralanırken, aracın hasar durumunu, kilometresini, benzin durumunu, evraklarının eksiksiz olmasını aracı teslim eden görevli ve kiracı birlikte kontrol etmelidirler.

* Araç dönüşünün, tarihinde ve saatinde yapılması şarttır. Kiralama süresi 24 saattir. Gecikme durumlarında 3 saate kadar saat ücreti, 3 saatten sonra tam gün kiralama ücreti tahsil edilecektir. Kiralamanın uzatılması için kiralayan şirketten onay alınması zorunludur.

* Koltuklarda sigara yanığı gibi aracın içine verilen zararlar kiracıdan tahsil edilecektir.

Hızlı iletişim
  1. +90 535 736 63 16
  2. +90 543 736 63 16
  3. [email protected]

Whatsapp Destek

Kuşadası Araç Kiralama

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?